Продаж землі сільськогосподарського призначення на майданчику ТБ «УЕБ»

Авг 1, 2020

Продаж землі сільськогосподарського призначення на майданчику ТБ «УЕБ»

На теперішній час вільний продаж землі робить початкові кроки вперед. Ще з початку 21 століття, більшість українців плутались та сперечались один між одним, аби зняти мораторій з купівлі-продажу землі або господарства.

З моменту, коли розпочалось реформування ринку землі, ця ситуація ще більше загострила суперечки між власниками земельних угідь. Суспільство ще не досконало зрозуміло нову систему закону, але це можна виправити.

Сьогодні власники землі та сільського господарства ставлять собі питання:

  • які норми встановить нове законодавство;
  • як можливо безперешкодно придбати ділянку землі;
  • як будуть відбуватися продажі земельних паїв.

На ці питання все є остаточні відповіді, які дадуть народу краще розуміння нових правил.

Що має знати продавець і покупець про продаж землі для господарства?

Українська влада запевнила, що до кінця 2019 року, вони зможуть зняти мораторій з продажу землі, яка буде використовуватись у сільськогосподарських цілях. В першу чергу цього вимагали кредитори з інших країн світу та Міжнародний Валютний Фонд. Те потрібно було й для звичайних українців.

В листопади 2019 року Верховна Рада змогла ухвалити новий законопроект, який дозволяв продати чи придбати земельний пай, що перебуває у державній власності, чи у фізичної приватної особи. В силу цей законопроект може вступити в 1 жовтня 2020 року. А поки ще не прийшла ця дата, державотворці працюють над створенням цілісного справного ринку. Цікаво знати, що загальна кількість землі, що будуть продавати, буде складати 40 мільйонів гектарів.

Крім нових можливостей для народу, разом з ними, влада отримує нові запитання:

  • як держава підготує країну до вільного земельного продажу;
  • чи можна захистити дрібних землевласників від дій шахраїв й зменшити ризик масової купівлі всіх земельних паїв;
  • що буде, якщо всі ресурси країни будуть під владою окремих монополістів.

Продаж землі сільськогосподарського призначення в системі Прозорро.Продажі

Можна з упевненістю сказати, що впровадження нових земельних законів призведе до нових змін при проведенні різноманітних операцій з агропромисловим комплексом. Україна, її громадяни та інші країни чекають на повноцінне впровадження вільної торгівлі землі для сільського господарства. Всі чекають, що операції будуть прозорі, законні та органи зможуть регулювати систему економічних відносин. Згідно з новим законодавством, після зняття мораторію в першу чергу право на купівлю земельних паїв мають їх орендатори, які обов’язково мають бути громадянами України.

На даний момент, купити ділянку землі для ведення сільського господарства можна лише через sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel — електронний майданчик ProZorro. Крім того, «Українська енергетична біржа» зможе якісно та швидко реалізувати державне і приватне майно громадян.

Як відбувається купівля та продаж земельних паїв через «УЕБ»?

Електронний майданчик Прозорро.Продажі ще з 2016 року гарантує своїм учасника безпеку та прозорість операцій. За усіма процесами можуть спостерігати й звичайні люди.

Що почати свою роботу, потібно зареєструватись на сайті sale.ueex.com.ua. Подати заявку на початок аукціону або продажу може фізична особа, підприємство та державні органи. Доступ до сайту та його можливостей є цілодобовою. Завдяки роботі менеджерів проекту, кожен учасник буде отримувати нові зміни на сайті через електронну пошту. Також спеціалісти можуть проконсультувати та відповісти на питання цілодобово, подзвонив на номер гарячої лінії.